Novinky

Štěňátka

Rezervace na štěňátka přijímáme celoročně, byť nepatříme mezi velkochovy. V sekci Plánujeme a O nás se můžete podívat, zda máte zájem s námi spolupracovat, jelikož si pořizujete člena rodiny a ne věc! V případě dohodnuté návštěvy buďte, prosím, schovívaví, máme normální zaměstnání jako běžný člověk, návštěvy i chov děláme ve svém volném čase.Soužití psů s dětmi

Většina plemen a můžeme říci, že všechna, která chováme, je schopna s dětmi velmi dobře vyjít, ba co více, navázat s dětmi velmi intenzivní a trvalý vztah. Chceme však, aby k tomu došlo, musíme dodržovat pár základních pravidel. Nejrizikovější kategorií jsou děti 3-12 let, jelikož už mají dodstatečnou sílu, aby (ne)chtěně zvířeti ublížily a nebo ho všelijak trápily. Děti mají velký dar upřímnosti a bezprostřednosti, který dospělí ztrácí. Toto je jeden z důvodů, proč se vždy rychleji naváže vztah mezi dětmi a psem než mezi dospělým a psem. Jsou pro něj méně rizikové a více čitelné.

1. Místo, které štěněti vybíráte, vybírejte s ohlednem na jeho velikost v dospělosti, klid, bezpečnost a pohodlí. Uvědomte si, že štěně vlčáka vyadá malé roztomile, ale za půl roku už to bude habán s velkou rychlostí, silou a potřebami. Obývací pokoj plný nábytku, elektrických šňůr a skleněných předmětů není to pravé ořechové. Štěňata dokáží opravdu spoustu věcí zničit nebo si ublížit v období nepřítomnosti. Musíte tedy ideálně zajistit místnost, kde nic nebude, nebo jste s případnou ztrátou Vašich věcí zcela smířeni.

2. Pes musí mít vždy místo, které bude jeho, kde bude mít klid a kde ho nikdo - ani děti, nebudou otravovat. Vždy doporučujeme po pár dnech zvykání si na nový domov začít s vyúkou režimu. Nejen u psa, ale zejména u dětí buďte důslední. Pokud štěně/pes spí nebo usíná, NIKDY ho nerušte a nebuďte. Jakmile je štěně nevrlé, začne vrčet, není to většinou nic jiného než to, že je přetažené.

3. Naučte svou ratolest pejska odměňovat a krmit. Samozřejmě pokud to je možné. Posílíte tím vztah pejska a dítěte. Zároveň však zakažte dítěti, aby mu v případě krmení do této misky lezlo. Co už pes od Vás nebo dítěte dostane, je jeho.

4. Nenechávejte dítě venčit psa o samotě, vždy s ním choďte. V případě konfliktu není dítě rovnocenný partner pro psa o kterého se může opřít (oproti Vám), intenzita obranné reakce psa může být velmi silná a pouto mezi dítětem a psem se naruší - nebudou si tolik věřit.

5. Nenechávejte dítě se psem o samotě. I ten nejlépe vychovaný a vycvičený pes se může leknout a nebo v zápalu boje s dítětem cvaknout (prostě se netrefí do předmětu). Je lepší když o tom víte.

6. Nikdy netrestejte psa za něco, co neudělal. Neupřednostňujte dítě oproti psovi výrazně. Pes musí vědět, že v rodinné smečce je dítě samozřejmě výše, ale též musí vědět, že není rohožka, se kterou se vše může dělat.

7. Nenechávejte psa spát v posteli s Váma. Je to nejvyšší místo, které můžete psovi nabídnout. Nic vyššího není. Může se pak stát, že pes nedovolí dětem k Vám vůbec přijít nebo jim začne dělat naschvály.

Pakliže toto budete dodržovat, čeká Vás dlouhý život po bohu Vašeho parťáka. Více fotek o tom, jak to vypadá, když se vztah mezi dítětem a psem naváže v naší fotogalerii.

 

 

 

 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

CZENDENL