Novinky

Štěňátka

Rezervace na štěňátka přijímáme celoročně, byť nepatříme mezi velkochovy. V sekci Plánujeme a O nás se můžete podívat, zda máte zájem s námi spolupracovat, jelikož si pořizujete člena rodiny a ne věc! V případě dohodnuté návštěvy buďte, prosím, schovívaví, máme normální zaměstnání jako běžný člověk, návštěvy i chov děláme ve svém volném čase.Život se saarloosem

Standard plemene je sice popsán poměrně obsáhle, ale životní zkušenosti jsou rozhodně nejlepší.

Oproti svému československému protějšku je nutné si uvědomit několit rozdílů. Saarloos je velmi jemný pes. Je to éterické stvoření, které se sice se nebude přizpůsobovat vašim potřebám, ale udělá to tak, že za to budete ještě rádi :-). Saarloos je supr pes k jiným psům, dětem, do rodinného kruhu. Je to společník, který svou rodinu(=smečku) miluje nadevše a nebude s vámi soupeřit o postavení ve smečce, jako to je kupříkladu u jeho československého protějšku. Saarloos není a nesmí nikdy být agresivní - a to ani ke psům! Pravý saarloos toto nikdy neudělá a ve své domovině je toto jednoznačný důvod pro vyřazení z chovu. Jeho povaha je náročnější, neustojí tlak už vůbec, čs vlčák je schopen tlak ustát. Výchova musí být vždy pozitivní, ideálně pokrmová, a obrnit se mrakem trpělivosti. Saarloos ví, co po něm chcete, ale odmítá to splnit. Důvod? Hrdost, pohodlí, pud sebezáchovy.

Štěnata si poměrně dlouhou dobu zvykají na chod domácnosti, na své místo, zejména na hygienu. Není nic neobvyklého kálení a močení doma i po procházce nebo jako šprajc i v roce věku. Odezní to, ale musí se se psem pracovat. Stále. Strava musí být pestrá, ale důležitou složkou by vždy měly být kosti a hovězí dršťky. O výživě v odborných článcích.

Povaha dospělého zvířete bez ohledu na pohlavíá je rezervovaná. Současný stav v plemeni (podvody v rodokmenech zejména z Francie, Německa, Finska a Maďarska) způsobil několik zásadních problémů. Jednak se to týká povahy, jejíž typickost se vytrácí. Začínají vznikat zvířata sice jednodušší na socializaci, ale díky přikříženému čs vlčákovi se tam objevuje rvavost s jinými psy nebo agresivita vůči lidem. Podotýkám, že správný saarloos nepotřebuje za celý život košík! Saarloos je pes, kterého si cizí člověk nepohladí, saarloos o to skutečně nestojí. Je to plemeno pro pár lidí. S tím jsou spojené i problémy na výstavách, jelikož standard plemene je v přímém rozporu s výstavním řádem FCI, resp. ČMKU. Rozhodčí, který plemeno nezná, tak často tápe a ptá se sám sebe, co s tím. Bohužel velmi často typickému jedinci udělí špatnou známku, a do popředí dá zvíře s fatálními exteriérovými nedostatky, za to však pro rozhodčího s nejpřijatelnější povahou. Více v článku rozdíl mezi československým a saarloosovým vlčákem.

Saarloos pokud někoho miluje a věří mu, věří mu úplně, pouto, které se s ním vyvine, je velmi silné, celoživotní. Je to tak obrovský závazek i pro majitele, protože málokdy dokáže saarloos zvládnout změnu.

 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

CZENDENL