Novinky

Štěňátka

Rezervace na štěňátka přijímáme celoročně, byť nepatříme mezi velkochovy. V sekci Plánujeme a O nás se můžete podívat, zda máte zájem s námi spolupracovat, jelikož si pořizujete člena rodiny a ne věc! V případě dohodnuté návštěvy buďte, prosím, schovívaví, máme normální zaměstnání jako běžný člověk, návštěvy i chov děláme ve svém volném čase.Kdo jsme a jaké máme hodnoty, aneb proč štěně od nás...

Jste pro naše štěně ten nejlepší majitel? To poznáte po přečtení tohoto malého kodexu chovatele a majitele Kalimero Bohemica....

 

Každý chovatel má těžké začátky, řeší a přemýšlí, kam umístí svá štěňata, aby prožila spokojený a dlouhý život. Hledá pro ně ideální páníky, kteří, pokud má velké štěstí, se ztotožní s jeho vizí a pomůžou mu reprezentovat odchov. Reprezentací v naší představě není vymetání výstav a sbírání "cacíků a bobíků" nebo skládání vrcholových zkoušek. Je to sice fajn, to ano, ale především jde o to, když někdo potká náš odchov, aby pes, kterého spatří, tvořil harmonický pár s jeho majitelem. Pak skutečně má chovatelská práce smysl. Získali jsme v životě spoustu titulů, i vrcholových, všechny bychom je však vyměnili za to, aby všichni naši psi s námi žili 15 a více let...

Naše hodnoty

1. Majitele našich štěňat si vybíráme, požadujeme celoživotní kontakt oproti celoživotnímu chovatelskému servisu. Snažíme se pochopitelně pružně komunikovat, ale není to snadné, vzhledem k tomu, že naše psů rodina odchovů čítá více než 70 odchovaných zvířat.

2. Nikdy neděláme vrh pro vrh. Veškeré vrhy jsou promyšlené, máme vizi a důvod, proč tento vrh děláme.

3. Nikdy naše feny neždímáme. Mají max. 3 vrhy za život. Pokud děláme další, je to vždy s určitým cílem a na doporučení poradkyně chovu, nebo proto, že si po této feně chceme nechat následovnici.

4. Zvířata vždy vystavujeme i ukazujeme v aktuálním stavu. Neprovádíme žádné chirurgické úpravy zvířete. Zastáváme názor, že nikdo není dokonalý a každou chybu nebo nedostatek je třeba si přiznat a pracovat na něm. Všechna zvířata jsou zdravotně prověřena a pokud je to jen trochu možné, odchází štěně od nás s DNA testy, takže nový páník vždy ví, co si bere.

5. Za svou prací si stojíme. Jsme členové mnoha chovatelských klubů a komisí, jako jediní v ČR, SK, HU a PL jsme členy holandského klubu chovatelů Saarloosova vlčáka, který jak známo si své členy a spolupracovníky velmi pečlivě vybírá a není možné bez jasných morálních hodnot s ním spolupracovat.

6. Snažíme se uchovnit, co nejvíce našich odchovů a vrátit tak do genofondu plemene to, co jsme využívali. Proto majitelům pomáháme a u každého štěněte máme právo veta na výběr partnera v rámci krytí.

7. Odmítáme a bojujeme proti bezpapírovému chovu. Bezpapírový chov je pouze parazitování na práci chovatelů určitého plemene, kteří jej dělají populární. Pokud nemáte finance na pořízení kvalitního štěněte, nepodporujte "bůhvíco se slevou". V útulku čeká mraky pejsků, co Vám dají lásku stejně jako ti papíroví a uděláte dobrý skutek.

8. Odmítáme psí zápasy a použití našich psů na zabíjejí zvířat a napadání lidí. V tomto případě budeme vždy velmi nekompromisní.

 

Hodnoty našeho majitele

1. Ve svém dotazu na štěně slušně pozdraví, představí se a napíše něco o sobě a své rodině. Zajímá nás místo, kde bude štěně žít a jak bude trávit čas, ne stav bankovního konta. Na dotazy, kde je pouze cena, neodpovídáme. Chápeme, že kupní cena je důležitou položkou v životě psa, často však tvoří pouze méně než 10% celkových nákladů po celý jeho život. Neděláme s ní tajnosti, ale máme za to, že by měla přijít až na úplný konec.

2. Na štěně se přijede podívat, abychom se poznali. Osobní kontakt u kafe/čaje/... je vždy nejlepší. Po celou dobu se může ptát samozřejmě úplně na vše, co ho napadne.

3. Pečlivě si přečte kupní smlouvu, Je to vždy návrh, lze jej upravit. Některé části však nikdy nezměníme - právo veta v případě výběru partnera, v případě celoživotního kontaktu, bezpapírového chovu a psích zápasů.

4. Majitel se o své štěně příkladně stará, chovatele informuje o veškerých úspěších i těžkostech. Pokud je to možné, jezdíme i společně na akce.

5. Majitel má právo znát naše názory, využít naše kontakty, know how. Je však potřeba se našich rad držet. Pokud nebude, nebereme odpovědnost za kvalitu života námi odchovaného zvířete.

6. Majitel reprezentuje chovatelskou stanici i plemeno. Jakékoliv konfliktní situace nebo přestupky snižují vážnost nejen chovatelské stanice, ale především plemene, které si pořídil. Proto vždy se snaží problémům předcházet.

7. O chovateli se vyjadřuje s úctou a respektem. Vždy dostal to nejcennější - ne krycího psa, nebo chovnou fenu, ale především kamaráda, který ho vždy bude milovat a nikdy ho nenechá ve štychu.

 

Jak probíhá spolupráce s námi?

 Jak jsme již napsali výše - není hloupá otázka, není problém se na cokoliv zeptat. Z malé nezodpovězené rádoby otázky se ve výhledu může stát třeba neřešitelný problém. To je lepší raději hned probrat a to nejhorší, co se může stát, že třeba nebude naše štěně pro Vás vhodné. Pořád to je lepší, než mu později hledat nový domov. Na setkání si vyhraďte čas, pokud jej nemáte na povídání o psech, kdy se spoustu věcí můžete dozvědět, jak ho můžete pak věnovat našemu pejskovi?

Nemáme rádi spěch, štěně má své nároky, někdo je rychlejší v chápání někdo pomalejší. Tak to je, stejně jako u lidí. Rádi majitele poznáme, většinou se k nám jezdí aspoň 2x, poprvé na okouknutí, kdy se pobavíme o plemeni, o chovu, o důvodech spojení, sdělíme jim především to špatné, co je může potkat (protože to lepší je vždy bonus :-) ) Podruhé již jezdí pro štěně. Po celou dobu jsme ve spojení. Lepší je pokud je majitel na facebooku, jelikož má přístup k aktuálním informacím, které vždy na webu nejsou. Po první schůzce si dáváme čas na rozmyšlenou, kdy si mají možnost majitelé vždy vše důkladně promyslet, dále se zasílá návrh kupní smlouvy a po vzájemné dohodě se domlouvá výše zálohy. Někdo posílá hned, někdo polovinu. Respektujeme každého rozhodnutí, snažíme se samozřejmě vyjít požadavkům vstříc. Po celou dobu jsme s majiteli v kontaktu. Přijde den "D", a majitelé si jedou pro štěně. To už má za sebou výstupní prohlídku - max, 48 hodi před odjezdem je u veterináře na kontrole - tzn, zda nevypadá nemocně, poslouchá se srdíčko a kontrolují varlátka (u pejsků). Zejména u velkých plemen v době odběru nemusí být ještě plně sestouplé. Majitelé přebírají očkovací průkaz (pas), dále kupní smlouvu. Certifikáty DNA testů, pokud je máme, výbavu, krmivo do začátku a štěně. Rodokmen zasíláme dle našich možností, není třeba ho řešit do 9 měsíců (kvůli výstavám), podstatné pro Vás je číslo zápisu, které je uvedeno v kupní smlouvě. Štěně odjíždí vždy hladové, kvůli cestování a též kvůli prolomení ledů v novém domově. Přes jídlo se štěně vždy dobře motivuje.

V novém domově štěně vždy opatrně seznamujeme s novými věcmi, krmíme ho tím, nač je zvyklé, z důvodu zažívacích problémů z důvodu stresu doporučujeme krmivo neměnit. První noc je důležitá, jak si to uděláte, takové to budete mít. Očekáváme zprávu druhý den, abychom se mohli poradit, jak máte ve výchově postupovat dále. Ideální stav je 14 dní dovolené - první týden si štěně zvyká na vás a druhý týden na režim. Je to docela náročné, musí se postupovat systematicky. Krmíme 3-4 denně, největší krmnou dávku dáváme po odpolední procházce. Nejmenší na noc a ráno.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

CZENDENL