Novinky

Štěňátka

Rezervace na štěňátka přijímáme celoročně, byť nepatříme mezi velkochovy. V sekci Plánujeme a O nás se můžete podívat, zda máte zájem s námi spolupracovat, jelikož si pořizujete člena rodiny a ne věc! V případě dohodnuté návštěvy buďte, prosím, schovívaví, máme normální zaměstnání jako běžný člověk, návštěvy i chov děláme ve svém volném čase.Ćeskoslovenský vlčák

Soužití s československým vlčákem je skutečně adrenalinový sport hodný obdivu, jehož nejlepší výsledek je přežil jsem :-) O čsv se skutečně napsalo a píše hodně. Jsou to jen mýty?

Za prvé. Je to pes a ne vlk. Pes s vlčím vzhledem a přirozenými způsoby jako polodivoké zvíře. Zvířata s vyšším obsahem "vlčí krve" budou vždy opatrnější, nedůvěřívější a sociálnější ke psům než k lidem. S tím se holt nedá nic moc dělat. ČSV je mladé a stále neustálené plemeno ať se týká exteriéru nebo zejména povah. Chovatelskou prací se sice plemeno stále posouvá kupředu, ale do povahy retrívra to má skutečně daleko.

Každý, kdo si pořídí malého vlčáka, musí počítat s tím, že ho čeká období nezapomenutelných zážitků a především hromada práce. Jaké tedy je štěně čs vlčáka? Především neuvěřitelně živé, vynalézavé a bez pudu sebezáchovy. Majitel musí vždy štěně hlídat a jakýmkoliv nastrhám předcházet! Kabely, trouba na pečení, pračka, předměty, které by mohl rozkousat, sežrat a udusit se, to vše se musí hlídat. Ideální je unavovat psychicky, protože fyzicky je to jednak nemožné a druhak škodlivé. Malý vlčák je jak zajíček Duracell, pořád plný energie a lumpovin. Ale stačí procházka po náměstí, posezení v kavárně, cestování v autě nebo návštěva přátel doma, a uvidíte, jak bude za chvilku unavený a to znamená hodný. Určitě doporučujeme hrátky se psy, kde si mladý vlčák vyzkouší svou od mámy předanou výbavu v navazování kontaktů. Ale pouze se stejně starými štěňaty. Je to kvůli tomu, že v době růstu se nesmí organismus přetěžovat.

Dalším problémem čsv je zvýščená potřeba socializace ke všemu. Je to sice fráze, ale opravdu to tak je. ČSV na tyto věci rádo zapomíná, neznamená to, že když to jednou prošlo, tak to bude procházet i v budoucnu. To opravdu ne.. Doporučujeme neustálou manipulaci se psem i od cizích lidí. Ale vždy pouze v přítomnosti majitele. ČSV není vítací pes, podle standardu nemá být. Má to být přirozené nedůvěřivý pes. Vše, co má dělat, tak má dělat s vámi. Též musíte být optrní na míru socializace, Málo je špatně a přemíra socializace taky. V obou případech hrozí, že se mlže štěně začít bát, protože jeho nervová soustava to nevydrží.

Čsv může bydlet v bytě i v kotci. Fenoménem poslední doby jsou tzv. domácí kotce - svařované ubikace o velikosti 2 m  x 1,5 m x 1,5 m. Je to velmi dobrý kompromis do bytum, protože opravdu lepší pes v kotci než zdemolovaný byt nebo pes mrtvý po rozkousání elektrického kabelu. Čsv vás bude milovat bez ohledu kde bude bydlet. Závisí na tom, co s ním budete dělat a kolik času mu hodláte věnovat.

Výživa čs vlčáka musí být velmi pestrá. Je jedno, zda krmíte suchou stravou nebo masem. Každopádně nesmíte ani v jednom případě zapomenout přidávat kosti, zejména v období 3-12 měsíců, kdy pejsek nejvíce roste. Kvalitní strava je základ a vždy se to projeví ve výsledku. Můžete přidávat vitamíny, zejména v období intenzivního růstu, kdo krmí sucho stravou, tak musí velmi opatrně, aby si neporušil rovnováhu.

Více informací vždy raději podáme osobně. Je to tak lepší a jednodušší. O čsv se dá psát a bavit skutečně hodiny,

 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

CZENDENL